Akne ve İleri Akne Bakımı

Akne ve İleri Akne Bakımı 2017-08-23T21:35:19+00:00

Akne – İleri Akne ve Yağlı Cilt Bakımları Hakkında Bilmek İstedikleriniz

Akne – İleri Akne ve Yağlı Cilt Bakımları nelerdir?

Akne – İleri Akne ve Yağlı Cilt Bakımları, normal veya aşırı düzeyde akne görülen kişilerin akne problemlerini azaltmak ve gidermek amacıyla gerçekleştirilen dermatolojik bakım yöntemlerini kapsamaktadır. Temel (Klasik) Cilt Bakımı uygulamasından farklı olarak Akne – İleri Akne ve Yağlı Cilt Bakımları, akne sorunu yaşayan kişilerin cildinde yer alan aşırı yağlanmanın önüne geçmeye, cildin yağ oranını dengelemeye ve yağ bezlerinde yer alan iltihaplanmaları gidermeye ve önlemeye yönelik bir bakım sunmaktadır.

Akne nedir ve neden olur?

Akne, daha bilindik ismiyle sivilce, toplumda hem kadınlarda ve hem de erkeklerde sıklıkla karşılaşılan bir cilt problemidir ve yağ bezlerinin tıkanması sonucu meydana gelmektedir. Kırmızı, şişkin ve sulu bir görüntüye sahip olan akneler yağ bezlerindeki iltihap sonucu kişiye acı hissi de veren cilt oluşumları olarak ortaya çıkmaktadır. Aknenin ana sebeplerinden birisi doğumdan gelen genetik yatkınlıklar olmakla beraber, kişinin vücudundaki hormonal süreçlere bağlı olarak akne oluşumlarında dönemsel artışlar da gözlenebilmektedir. Ergenlik dönemi birçok kişi açısından hormon değişimlerine bağlı akne oluşumunun yaşandığı belirgin bir süreç olmaktadır. Yetişkinlik döneminde de kronik akne sorunu yaşanması toplumda oldukça yaygındır.

Akne – İleri Akne ve Yağlı Cilt Bakımları nasıl yapılır?

İlk aşamada uzman, kişiyi muayene etmekte ve kişinin isteklerini ve beklentilerini öğrenmektedir.
Muayene ile kişinin cilt analizi sağlanmakta ve kuru, yağlı, karma, normal veya hassas olmak üzere farklı cilt tiplerinden hangisine sahip olduğu tespit edilmektedir.
Kişinin isteklerine ve beklentilerine göre en uygun tedavi yöntemleri alternatif olarak sunulmaktadır.
Kişinin cilt yapısına göre ihtiyaç duyduğu uygulamanın Akne – İleri Akne ve Yağlı Cilt Bakımları olması ve uygulamanın kişinin yapısal özelliklerine ve sağlık koşullarına uygun bulunması durumunda, kullanılacak serum içeriklerine ve yapılacak işlemlere göre uygulama prosedürü belirlenmektedir.
Akne – İleri Akne ve Yağlı Cilt Bakımları cildin yüzeysel olarak temizlenmesi ile başlamaktadır. Temizleme işleminde temizleme sütleri, yüz jelleri gibi içerikler kullanılmaktadır.
Yüzeysel olarak temizlenmiş cilde yapılan derinlemesine temizlik, cilde zarar vermeksizin ölü hücreleri soyma amaçlı gerçekleştirilen peeling işlemi ile devam etmektedir.
Cilt temizliği sağlandıktan sonra buhar uygulaması ile gözeneklerdeki tıkanmaların açılması sağlanmaktadır.
Gözeneklerin açılmasının beraberinde, gözeneklerde birikmiş yağ, ölü hücre ve kir sonucu oluşan siyah noktalardan (komedon) arındırma işlemi gerçekleştirilmektedir.
Akne – İleri Akne ve Yağlı Cilt Bakımları ayırt edici olarak, sıklıkla yağlı ciltlerde yaşanan akne probleminin giderilmesi için cildin yağ dengesine ve geniş gözenek problemine odaklı serumların kullanımını içermektedir. Kişinin cilt analizinde belirlendiği şekilde akne ve yağlı cilt problemine yönelik içerikler cilde serum yoluyla aktarılmaktadır. Yapılan serum uygulamaları ile kişinin cildinin sahip olduğu problemlere yönelik dış desteğin açılmış gözenekler ile cilt tarafından emilmesi sağlanmaktadır.
Cilde yönelik temizlik, soyma ve serum işlemlerinin ardından cildi dinlendirme ve besleme amaçlı olarak maske uygulamasına geçilmektedir.
Maske sonrasında cilt tonik kullanımı vasıtasıyla temizlenmekte ve son olarak krem kullanımı ile nemlendirilmektedir.
Akne – İleri Akne ve Yağlı Cilt Bakımları 1,5 – 2 saat sürmekte ve uygulama sonrası kişi gündelik hayatına doğrudan geri dönebilmektedir.
Uygulama sonrası bakım önerileri kişiye aktarılmakta ve Akne – İleri Akne ve Yağlı Cilt Bakımları için ayda 2 kez yapılacak birer seans yeterli görülmektedir.

Akne – İleri Akne ve Yağlı Cilt Bakımları riskli midir?

Medikal estetik ve dermatoloji alanında gerçekleştirilen uygulamalar her ne kadar estetik kaygılar ve hedefler doğrultusunda gerçekleştiriliyor olursa olsun insan vücuduna yapılan tıbbi müdahaleler olduğu unutulmamalıdır. Uygulamalarda kullanılan araçların ve malzemelerin sağlığa olumsuz etki oluşturmayacak şekilde güvenilir olması, uygulamanın uygun hijyenik koşullara sahip bir ortamda ve mutlaka bu alanda uzman bir doktor gözetiminde gerçekleştirilmesi riskleri en aza indirme konusunda ciddi bir öneme sahip olmaktadır.

Akne – İleri Akne ve Yağlı Cilt Bakımları ile ilgili fiyat bilgisi nedir?

Akne – İleri Akne ve Yağlı Cilt Bakımları ile ilgili fiyat bilgisi internet sitesi üzerinden verilememektedir. İnternet sitemizde verilen bilgiler uygulamalara ilişkin temel noktalara değinmeye ve tedavi yöntemlerine ilişkin hastaları genel kapsamda bilgilendirmeye yöneliktir. İnternet sitesi üzerinden bilgi edinen kişiler başvurmayı düşündükleri uygulama hakkında daha detaylı bilgi almak için bize 0 (432) 212 12 40 numaralı telefondan ulaşabilirler.