Antiaging 2017-08-23T21:37:55+00:00

Antiaging uygulaması hakkında merak ettikleriniz

Anti-aging, Yenileyici ve Canlandırıcı Cilt Bakımları nelerdir?

Anti-aging, Yenileyici ve Canlandırıcı Cilt Bakımları, insan cildinin doğal süreçler sonucu azalacak ve ortadan kalkacak olan yenilenme ve canlanma mekanizmalarının genç yaşlardan itibaren basit müdahaleler ile desteklenerek kontrol altında tutulmasını sağlayan dermatolojik bakım yöntemlerini ifade etmektedir. Temel (Klasik) Cilt Bakımı uygulamasından farklı olarak Anti-aging, Yenileyici ve Canlandırıcı Cilt Bakımları, rutin temizleme ve nem dengesi sağlama işlemine ek olarak yaşlanma belirtileri oluşmadan önce profesyonel kozmetik ürünlerin kullanımıyla cilde basit ama verimli katkılar sağlamaya yönelik bir bakım sunmaktadır.

Anti-aging, Yenileyici ve Canlandırıcı Cilt Bakımları nasıl yapılır?

İlk aşamada uzman, kişiyi muayene etmekte ve kişinin isteklerini ve beklentilerini öğrenmektedir.
Muayene ile kişinin cilt analizi sağlanmakta ve kuru, yağlı, karma, normal veya hassas olmak üzere farklı cilt tiplerinden hangisine sahip olduğu tespit edilmektedir.
Kişinin isteklerine ve beklentilerine göre en uygun tedavi yöntemleri alternatif olarak sunulmaktadır.
Kişinin cilt yapısına göre ihtiyaç duyduğu uygulamanın Anti-aging, Yenileyici ve Canlandırıcı Cilt Bakımları olması ve uygulamanın kişinin yapısal özelliklerine ve sağlık koşullarına uygun bulunması durumunda, kullanılacak serum içeriklerine ve yapılacak işlemlere göre uygulama prosedürü belirlenmektedir.
Anti-aging, Yenileyici ve Canlandırıcı Cilt Bakımları cildin yüzeysel olarak temizlenmesi ile başlamaktadır. Temizleme işleminde temizleme sütleri, yüz jelleri gibi içerikler kullanılmaktadır.
Yüzeysel olarak temizlenmiş cilde yapılan derinlemesine temizlik, cilde zarar vermeksizin ölü hücreleri soyma amaçlı gerçekleştirilen peeling işlemi ile devam etmektedir.
Cilt temizliği sağlandıktan sonra buhar uygulaması ile gözeneklerdeki tıkanmaların açılması sağlanmaktadır.
Gözeneklerin açılmasının beraberinde, gözeneklerde birikmiş yağ, ölü hücre ve kir sonucu oluşan siyah noktalardan (komedon) arındırma işlemi gerçekleştirilmektedir.
Anti-aging, Yenileyici ve Canlandırıcı Cilt Bakımları ayırt edici olarak, ciltte oluşabilecek yaşlılık belirtilerine önlem amaçlı elastin ve kolajen sentezini tetikleyici, bağ dokularını güçlendirici cilde dost içerikli serumların kullanımını içermektedir. Kişinin cilt analizinde belirlendiği şekilde anti-aging etkili, yenileyici ve canlandırıcı içerikler cilde serum yoluyla aktarılmaktadır. Yapılan serum uygulamaları ile kişinin cildinin sahip olduğu problemlere yönelik dış desteğin açılmış gözenekler ile cilt tarafından emilmesi sağlanmaktadır.
Cilde yönelik temizlik, soyma ve serum işlemlerinin ardından cildi dinlendirme ve besleme amaçlı olarak maske uygulamasına geçilmektedir.
Maske sonrasında cilt tonik kullanımı vasıtasıyla temizlenmekte ve son olarak krem kullanımı ile nemlendirilmektedir.
Anti-aging, Yenileyici ve Canlandırıcı Cilt Bakımları 1,5 – 2 saat sürmekte ve uygulama sonrası kişi gündelik hayatına doğrudan geri dönebilmektedir.
Uygulama sonrası bakım önerileri kişiye aktarılmakta ve Anti-aging, Yenileyici ve Canlandırıcı Cilt Bakımları için gerek görülen seans sayısı ve tekrarlama aralıkları kişinin ihtiyacına bağlı olarak belirlenmektedir.

Anti-aging, Yenileyici ve Canlandırıcı Cilt Bakımları riskli midir?

Medikal estetik ve dermatoloji alanında gerçekleştirilen uygulamalar her ne kadar estetik kaygılar ve hedefler doğrultusunda gerçekleştiriliyor olursa olsun insan vücuduna yapılan tıbbi müdahaleler olduğu unutulmamalıdır. Uygulamalarda kullanılan araçların ve malzemelerin sağlığa olumsuz etki oluşturmayacak şekilde güvenilir olması, uygulamanın uygun hijyenik koşullara sahip bir ortamda ve mutlaka bu alanda uzman bir doktor gözetiminde gerçekleştirilmesi riskleri en aza indirme konusunda ciddi bir öneme sahip olmaktadır.

Anti-aging, Yenileyici ve Canlandırıcı Cilt Bakımları ile ilgili fiyat bilgisi nedir?

Anti-aging, Yenileyici ve Canlandırıcı Cilt Bakımları ile ilgili fiyat bilgisi internet sitesi üzerinden verilememektedir. İnternet sitemizde verilen bilgiler uygulamalara ilişkin temel noktalara değinmeye ve tedavi yöntemlerine ilişkin hastaları genel kapsamda bilgilendirmeye yöneliktir. İnternet sitesi üzerinden bilgi edinen kişiler başvurmayı düşündükleri uygulama hakkında daha detaylı bilgi almak için bize 0 (432) 212 12 40 numaralı telefondan ulaşabilirler.