Medikal Cilt Bakımı

Medikal Cilt Bakımı 2017-08-23T21:39:52+00:00

Medikal Cilt Bakımı Hakkında Bilmek İstedikleriniz

Medikal Cilt Bakımı nedir?

Medikal Cilt Bakımı, cildin ihtiyaç duyduğu medikal desteği sağlayan profesyonel kozmetik ürünlerin kullanımıyla gerçekleştirilen dermatolojik bir bakım yöntemidir. Temel (Klasik) Cilt Bakımı uygulamasından farklı olarak Medikal Cilt Bakımı uygulamasında amaç, problemli cilt yapısına sahip kişilerin cildinin gereksinim duyduğu medikal içerikleri temizlenmiş ve gözenekleri açılmış cilt üzerinden aktarabilmektir. Kişinin cildinin genel kalitesini muhafaza etmeye ve sürdürmeye yönelik temel bir bakımın yanı sıra Medikal Cilt Bakımı kişinin sahip olduğu cilt sorununa yönelik (örneğin; kuru ciltlerin nem kapasitesini arttırmak, yağlı ciltlerin yağ oranını dengelemek, mat ciltlere parlaklık kazandırmak vb.) etkiyi dışarıdan kozmetik içeriklerle sunmayı hedeflemektedir.

Medikal Cilt Bakımı uygulaması nasıl yapılır?

İlk aşamada uzman, kişiyi muayene etmekte ve kişinin isteklerini ve beklentilerini öğrenmektedir.
Muayene ile kişinin cilt analizi sağlanmakta ve kuru, yağlı, karma, normal veya hassas olmak üzere farklı cilt tiplerinden hangisine sahip olduğu tespit edilmektedir.
Kişinin isteklerine ve beklentilerine göre en uygun tedavi yöntemleri alternatif olarak sunulmaktadır.
Kişinin cilt yapısına göre ihtiyaç duyduğu uygulamanın Medikal Cilt Bakımı olması ve uygulamanın kişinin yapısal özelliklerine ve sağlık koşullarına uygun bulunması durumunda, kullanılacak medikal içeriklere ve yapılacak işlemlere göre uygulama prosedürü belirlenmektedir.
Medikal Cilt Bakımı uygulamasının başlangıcında cilt yüzeysel olarak temizlenmektedir. Temizleme işleminde temizleme sütleri, yüz jelleri gibi içerikler kullanılmaktadır.
Yüzeysel olarak temizlenmiş cilde yapılan derinlemesine temizlik, cilde zarar vermeksizin ölü hücreleri soyma amaçlı gerçekleştirilen peeling işlemi ile devam etmektedir.
Cilt temizliği sağlandıktan sonra buhar uygulaması ile gözeneklerdeki tıkanmaların açılması sağlanmaktadır.
Gözeneklerin açılmasının beraberinde, gözeneklerde birikmiş yağ, ölü hücre ve kir sonucu oluşan siyah noktalardan (komedon) arındırma işlemi gerçekleştirilmektedir.
Medikal Cilt Bakımı uygulamasının ayırt edici özelliği olarak, kişinin cilt analizinde belirlendiği şekilde cildin eksikliğini çektiği medikal içerikler cilde serum yoluyla aktarılmaktadır. Yapılan serum uygulamaları ile kişinin cildinin sahip olduğu problemlere yönelik dış desteğin açılmış gözenekler ile cilt tarafından emilmesi sağlanmaktadır.
Cilde yönelik temizlik, soyma ve serum işlemlerinin ardından cildi dinlendirme ve besleme amaçlı olarak maske uygulamasına geçilmektedir.
Maske sonrasında cilt tonik kullanımı vasıtasıyla temizlenmekte ve son olarak krem kullanımı ile nemlendirilmektedir.
Medikal Cilt Bakımı uygulamasının tamamlanması 1,5 – 2 saat sürmekte ve uygulama sonrası kişi gündelik hayatına doğrudan geri dönebilmektedir.
Uygulama sonrası bakım önerileri kişiye aktarılmakta ve Medikal Cilt Bakımı uygulamasında 2 ayda bir yapılacak tek seans yeterli görülmektedir.

Medikal Cilt Bakımı uygulaması riskli midir?

Medikal estetik ve dermatoloji alanında gerçekleştirilen uygulamalar her ne kadar estetik kaygılar ve hedefler doğrultusunda gerçekleştiriliyor olursa olsun insan vücuduna yapılan tıbbi müdahaleler olduğu unutulmamalıdır. Uygulamalarda kullanılan araçların ve malzemelerin sağlığa olumsuz etki oluşturmayacak şekilde güvenilir olması, uygulamanın uygun hijyenik koşullara sahip bir ortamda ve mutlaka bu alanda uzman bir doktor gözetiminde gerçekleştirilmesi riskleri en aza indirme konusunda ciddi bir öneme sahip olmaktadır.

Medikal Cilt Bakımı uygulamasının fiyat bilgisi nedir?

Medikal Cilt Bakımı uygulamasının fiyat bilgisi internet sitesi üzerinden verilememektedir. İnternet sitemizde verilen bilgiler uygulamalara ilişkin temel noktalara değinmeye ve tedavi yöntemlerine ilişkin hastaları genel kapsamda bilgilendirmeye yöneliktir. İnternet sitesi üzerinden bilgi edinen kişiler başvurmayı düşündükleri uygulama hakkında daha detaylı bilgi almak için bize 0 (432) 212 12 40 numaralı telefondan ulaşabilirler.