Peeling 2017-08-22T20:14:12+00:00

Peeling, Leke ve Gözenek Bakımları Hakkında Bilmek İstedikleriniz

Peeling, Leke ve Gözenek Bakımları nelerdir?

Peeling, Leke ve Gözenek Bakımları çevresel faktörler dolayısıyla gözeneklerde biriken kirleri temizlemeyi, güneş kaynaklı lekelerin rengini açarak belirginliklerini azaltmayı ve zamanla genişleyen gözeneklerde oluşan ölü hücre birikimlerinden cildi arındırmayı amaçlayan dermatolojik bakım yöntemlerini kapsamaktadır. Temel (Klasik) Cilt Bakımı uygulamasından farklı olarak Peeling, Leke ve Gözenek Bakımları, temizleme ve cilt yapısını dengeleme işlemine ek olarak profesyonel kozmetik ürünlerin kullanımıyla mevcut leke problemlerini gidermek amacıyla cildi hafif bir etki ile soyarak kendisini yenilemesini sağlamaya yönelik bir bakım sunmaktadır.

Peeling, Leke ve Gözenek Bakımları nasıl yapılır?

İlk aşamada uzman, kişiyi muayene etmekte ve kişinin isteklerini ve beklentilerini öğrenmektedir.
Muayene ile kişinin cilt analizi sağlanmakta ve kuru, yağlı, karma, normal veya hassas olmak üzere farklı cilt tiplerinden hangisine sahip olduğu tespit edilmektedir.
Kişinin isteklerine ve beklentilerine göre en uygun tedavi yöntemleri alternatif olarak sunulmaktadır.
Kişinin cilt yapısına göre ihtiyaç duyduğu uygulamanın Peeling, Leke ve Gözenek Bakımları olması ve uygulamanın kişinin yapısal özelliklerine ve sağlık koşullarına uygun bulunması durumunda, kullanılacak serum içeriklerine ve yapılacak işlemlere göre uygulama prosedürü belirlenmektedir.
Peeling, Leke ve Gözenek Bakımları cildin yüzeysel olarak temizlenmesi ile başlamaktadır. Temizleme işleminde temizleme sütleri, yüz jelleri gibi içerikler kullanılmaktadır.
Yüzeysel olarak temizlenmiş cilde yapılan derinlemesine temizlik, cilde zarar vermeksizin ölü hücreleri soyma amaçlı gerçekleştirilen peeling işlemi ile devam etmektedir.
Cilt temizliği sağlandıktan sonra buhar uygulaması ile gözeneklerdeki tıkanmaların açılması sağlanmaktadır.
Gözeneklerin açılmasının beraberinde, gözeneklerde birikmiş yağ, ölü hücre ve kir sonucu oluşan siyah noktalardan (komedon) arındırma işlemi gerçekleştirilmektedir.
Peeling, Leke ve Gözenek Bakımları ayırt edici olarak, temelde güneş kaynaklı olan ama kişinin yapısal özelliklerinin ve hormonlarının da oluşumunda önemli rol oynadığı lekelenmeleri giderme amaçlı serumların kullanımını içermektedir. Kişinin cilt analizinde belirlendiği şekilde cildi soyarak yenileyen ve lekelerin rengini açarak ciltte ton dengesi oluşturan içerikler cilde serum yoluyla aktarılmaktadır. Yapılan serum uygulamaları ile kişinin cildinin sahip olduğu problemlere yönelik dış desteğin açılmış gözenekler ile cilt tarafından emilmesi sağlanmaktadır.
Cilde yönelik temizlik, soyma ve serum işlemlerinin ardından cildi dinlendirme ve besleme amaçlı olarak maske uygulamasına geçilmektedir.
Maske sonrasında cilt tonik kullanımı vasıtasıyla temizlenmekte ve son olarak krem kullanımı ile nemlendirilmektedir.
Peeling, Leke ve Gözenek Bakımları 1,5 – 2 saat sürmekte ve uygulama sonrası kişi gündelik hayatına doğrudan geri dönebilmektedir.
Uygulama sonrası bakım önerileri kişiye aktarılmakta ve Peeling, Leke ve Gözenek Bakımları için gerek görülen seans sayısı ve tekrarlama aralıkları kişinin ihtiyacına bağlı olarak belirlenmektedir.

Peeling, Leke ve Gözenek Bakımları riskli midir?

Medikal estetik ve dermatoloji alanında gerçekleştirilen uygulamalar her ne kadar estetik kaygılar ve hedefler doğrultusunda gerçekleştiriliyor olursa olsun insan vücuduna yapılan tıbbi müdahaleler olduğu unutulmamalıdır. Uygulamalarda kullanılan araçların ve malzemelerin sağlığa olumsuz etki oluşturmayacak şekilde güvenilir olması, uygulamanın uygun hijyenik koşullara sahip bir ortamda ve mutlaka bu alanda uzman bir doktor gözetiminde gerçekleştirilmesi riskleri en aza indirme konusunda ciddi bir öneme sahip olmaktadır.

Peeling, Leke ve Gözenek Bakımları ile ilgili fiyat bilgisi nedir?

Peeling, Leke ve Gözenek Bakımları ile ilgili fiyat bilgisi internet sitesi üzerinden verilememektedir. İnternet sitemizde verilen bilgiler uygulamalara ilişkin temel noktalara değinmeye ve tedavi yöntemlerine ilişkin hastaları genel kapsamda bilgilendirmeye yöneliktir. İnternet sitesi üzerinden bilgi edinen kişiler başvurmayı düşündükleri uygulama hakkında daha detaylı bilgi almak için bize 0 (432) 212 12 40 numaralı telefondan ulaşabilirler.