Temel Cilt Bakımı

Temel Cilt Bakımı 2017-08-23T21:41:27+00:00

Temel (Klasik) Cilt Bakımı Uygulaması Hakkında Bilmek İstedikleriniz

Temel (Klasik) Cilt Bakımı uygulaması nedir?

Sağlıklı ve zamanın etkisiyle ciltte yaşanan olumsuz değişimlere karşı dayanıklı bir cilt açısından genetik yatkınlıklar önemli bir faktör olmakla beraber kişinin yaşam tarzı ve çevresel faktörler de cilt sağlığı için belirleyici olmaktadır. Sağlıksız beslenme, güneşe uzun süre ve korunmaksızın maruz kalma, uykusuzluk, sigara, alkol kullanımı, stres, çevre kirliliği gibi faktörler insan vücudunun dışını saran ve iç organları koruyan bir kılıf olan cilt dokusu üzerinde yıllar geçtikçe daha belirgin hale gelen yıpranmalara yol açmaktadır. Temel (Klasik) Cilt Bakımı uygulamasında amaç cildin sahip olduğu doğal işleyişlerin cildin belirli aralıklarla temizlenmesi, havalandırılması, nemlendirilmesi ve beslenmesi ile uzun yıllar boyunca etkinliğini korumasını sağlamaktır. Temel (Klasik) Cilt Bakımı, herhangi bir cilt sorununa sahip olmasa dahi kişinin cildinin kalitesini koruması ve sürdürmesi için gerekli olan periyodik bakımı sunmaktadır. Temel (Klasik) Cilt Bakımı sonrasında kişi daha yumuşak, daha parlak, daha sıkı görünümlü bir cilde sahip olmakta ve yapılan bakım işlemlerinin sağladığı rahatlatma etkisiyle psikolojik açıdan da memnuniyet hissetmektedir.

Temel (Klasik) Cilt Bakımı uygulaması nasıl yapılır?

İlk aşamada uzman, kişiyi muayene etmekte ve kişinin isteklerini ve beklentilerini öğrenmektedir.
Muayene ile kişinin cilt analizi sağlanmakta ve kuru, yağlı, karma, normal veya hassas olmak üzere farklı cilt tiplerinden hangisine sahip olduğu tespit edilmektedir.
Kişinin isteklerine ve beklentilerine göre en uygun tedavi yöntemleri alternatif olarak sunulmaktadır.
Kişinin cilt yapısına göre ihtiyaç duyduğu uygulamanın Temel (Klasik) Cilt Bakımı olması ve uygulamanın kişinin yapısal özelliklerine ve sağlık koşullarına uygun bulunması durumunda, yapılacak işlemlere göre uygulama prosedürü belirlenmektedir.
Klasik (Temel) Cilt Bakımı uygulamasının başlangıcında cilt yüzeysel olarak temizlenmektedir. Temizleme işleminde temizleme sütleri, yüz jelleri gibi içerikler kullanılmaktadır.
Yüzeysel olarak temizlenmiş cilde yapılan derinlemesine temizlik, cilde zarar vermeksizin ölü hücreleri soyma amaçlı gerçekleştirilen peeling işlemi ile devam etmektedir.
Cilt temizliği sağlandıktan sonra buhar uygulaması ile gözeneklerdeki tıkanmaların açılması sağlanmaktadır.
Gözeneklerin açılmasının beraberinde, gözeneklerde birikmiş yağ, ölü hücre ve kir sonucu oluşan siyah noktalardan (komedon) arındırma işlemi gerçekleştirilmektedir.
Cilde yönelik temizlik ve soyma işlemlerinin ardından cildi dinlendirme ve besleme amaçlı olarak maske uygulamasına geçilmektedir.
Maske sonrasında cilt tonik kullanımı vasıtasıyla temizlenmekte ve son olarak krem kullanımı ile nemlendirilmektedir.
Temel (Klasik) Cilt Bakımı uygulamasının tamamlanması 1 – 1,5 saat sürmekte ve uygulama sonrası kişi gündelik hayatına doğrudan geri dönebilmektedir.
Uygulama sonrası bakım önerileri kişiye aktarılmakta ve cildin doğal süreçlerine çok fazla müdahale oluşturmayacak şekilde Temel (Klasik) Cilt Bakımı uygulamasında ayda 1 yapılacak tek seans yeterli görülmektedir.

Temel (Klasik) Cilt Bakımı uygulaması riskli midir?

Medikal estetik ve dermatoloji alanında gerçekleştirilen uygulamalar her ne kadar estetik kaygılar ve hedefler doğrultusunda gerçekleştiriliyor olursa olsun insan vücuduna yapılan tıbbi müdahaleler olduğu unutulmamalıdır. Uygulamalarda kullanılan araçların ve malzemelerin sağlığa olumsuz etki oluşturmayacak şekilde güvenilir olması, uygulamanın uygun hijyenik koşullara sahip bir ortamda ve mutlaka bu alanda uzman bir doktor gözetiminde gerçekleştirilmesi riskleri en aza indirme konusunda ciddi bir öneme sahip olmaktadır.

Temel (Klasik) Cilt Bakımı uygulamasının fiyat bilgisi nedir?

Temel (Klasik) Cilt Bakımı uygulamasının fiyat bilgisi internet sitesi üzerinden verilememektedir. İnternet sitemizde verilen bilgiler uygulamalara ilişkin temel noktalara değinmeye ve tedavi yöntemlerine ilişkin hastaları genel kapsamda bilgilendirmeye yöneliktir. İnternet sitesi üzerinden bilgi edinen kişiler başvurmayı düşündükleri uygulama hakkında daha detaylı bilgi almak için bize 0 (432) 212 12 40 numaralı telefondan ulaşabilirler.