Altın İğne 2017-08-23T21:44:22+00:00

Altın İğne Hakkında Merak Ettikleriniz

Altın İğne uygulaması nedir?

Altın İğne uygulaması, her bir hastaya özel olarak kullanılan ve uygulamaya adını veren altın uçlu iğnelere sahip fraksiyonel radyofrekans cihazı ile gerçekleştirilen bir medikal estetik yöntemidir. Altın İğne uygulamasında amaç, geliştirmelere bağlı olarak fayda alanları artan radyofrekans teknolojisinin kullanımının etkisiyle cildin orta tabakasına erişim sağlayabilmek ve mikro altın iğneler ile istenilen ufak berelenmeleri oluşturarak problemli alanlarda iyileştirici hücreleri ve mekanizmaları tetiklemektir. İyileştirici hücreleri ve mekanizmaları uyandırmayı sağlayan uygulama ile birçok cilt probleminin tedavisi sağlanabilmektedir. Altın İğne uygulamasının fayda gösterdiği temel cilt problemleri tedavileri; cilt lekelerinin ve akne ya da yara kaynaklı izlerin giderilmesi, kırışıklık ve sarkmaların toparlanması, cilt çatlaklarının iyileştirilmesi olmaktadır. Altın iğne uygulaması, intracel, fraksiyonel iğneli radyofrekans, fraksiyonel radyofrekans, iğneli radyofrekans gibi isimlerle de bilinmektedir.

Altın İğne uygulamasının etkisi ne kadar sürer?

Altın İğne uygulamasının etkisi uygulama sonrası başlamaktadır. Uygulama ile sağlanan iyileştirici ve toparlayıcı destek belirgin sonuçlarını göstererek 5 – 6 ay sonra en üst seviyeye çıkmakta ve sonrasında yavaş yavaş ortadan kalkmaktadır. Altın İğne uygulaması ile yapılan cilt onarma amaçlı doku berelenmesi istenilen olumlu etkiler ortadan kalktığında tekrarlanabilmekte ve etkilerin devamlılığı yeniden kazanılabilmektedir.

Altın İğne uygulaması nerelere yapılabilir?

Altın İğne uygulamasının sağladığı iyileştirici ve toparlayıcı etki problemli cilt alanlarının çoğu üzerinde uygulanabilmektedir. Lekelerin ve izlerin, kırışıklıkların sıklıkla görüldüğü yüz-boyun-dekolte bölgesi; sarkma ve çatlakların görüldüğü karın, kalça, kollar ve bacaklar gibi vücut bölgeleri işlemin en çok gerçekleştirildiği alanlar olmaktadır.

Altın İğne uygulaması nasıl yapılır?

İlk aşamada doktor hastayı muayene etmekte ve hastanın isteklerini ve beklentilerini öğrenmektedir.
Hastanın isteklerine ve beklentilerine göre en uygun tedavi yöntemleri alternatif olarak sunulmaktadır.
Altın İğne uygulamasının kişinin yapısal özelliklerine ve sağlık koşullarına uygun bulunması durumunda doktor uygulamanın hangi bölgelere, kaç seans uygulanacağına ilişkin uygulama prosedürünü belirlemektedir.
İşleme başlamadan önce hastanın cildi, Altın İğne uygulamasının gerçekleştirilmesine uygun şekilde hijyenik hale getirilmektedir.
Hasta tarafından talep edilmesi durumunda lokal anestezi etkisine sahip kremlerden faydalanılarak Altın İğne uygulamasının acısız gerçekleşmesi mümkün hale getirilebilmektedir. Lokal anestezi yoluyla cildi uyuşturma yaklaşık 20 dakika sürmektedir.
Belirlenmiş uygulama prosedürüne göre, Altın İğne cihazında kullanılacak olan mikro boyutlu (0.5 – 3.5 mm arasında) iğnelerin seçimi yapılarak, etki edilmek istenen alanların üzerinden geçiş yapılmaktadır.
Altın İğne uygulaması sonrası iğne girişi olan alanlarda oluşabilecek hafif kızarıklık, şişlik ve morluklar normaldir, ancak belirtilerin önüne geçme amacıyla buz – soğuk uygulaması etkili olabilmektedir.
Altın İğne uygulamasının tamamlanması 30 – 45 dakika arasında sürmekte ve uygulama sonrası hasta gündelik hayatına doğrudan geri dönebilmektedir.
Uygulama sonrası bakım önerileri hastaya aktarılmakta ve tedavi planına göre belirleneceği şekilde Altın İğne uygulamasında 3 hafta ya da 1 ay arayla yapılacak 3 – 4 seans yeterli görülmektedir.

Altın İğne uygulaması riskli midir?

Medikal estetik alanında gerçekleştirilen uygulamalar her ne kadar estetik kaygılar ve hedefler doğrultusunda gerçekleştiriliyor olursa olsun insan vücuduna yapılan tıbbi müdahaleler olduğu unutulmamalıdır. Uygulamalarda kullanılan araçların ve malzemelerin sağlığa olumsuz etki oluşturmayacak şekilde güvenilir olması, uygulamanın uygun hijyenik koşullara sahip bir ortamda ve mutlaka bu alanda uzman bir doktor gözetiminde gerçekleştirilmesi riskleri en aza indirme konusunda ciddi bir öneme sahip olmaktadır.

Altın İğne uygulamasının fiyat bilgisi nedir?

Altın İğne uygulamasının fiyat bilgisi internet sitesi üzerinden verilememektedir. İnternet sitemizde verilen bilgiler uygulamalara ilişkin temel noktalara değinmeye ve tedavi yöntemlerine ilişkin hastaları genel kapsamda bilgilendirmeye yöneliktir. İnternet sitesi üzerinden bilgi edinen kişiler başvurmayı düşündükleri uygulama hakkında daha detaylı bilgi almak için bize 0 (432) 212 12 40 numaralı telefondan ulaşabilirler.