Lazer Epilasyon 2017-08-23T21:45:42+00:00

Lazer Epilasyon Uygulaması Hakkında Bilmek İstedikleriniz

Lazer Epilasyon uygulaması nedir?

Lazer Epilasyon uygulaması, insan cildinin yapısının bir parçası olarak özellikle ergenlik dönemi ve sonrasında belirginlik kazanarak artış gösteren kıllardan ve tüylerden arınma amaçlı olarak lazer teknolojisinin kullanıldığı bir epilasyon yöntemidir. Kıllardan ve tüylerden arınma hem kadınlar hem de erkekler için hijyenik ve estetik açıdan tercih edilir olmakta ve bu amaçla farklı yöntemlere başvurulmaktadır. Vücudu belirli bölgelerdeki istenmeyen kıllardan ve tüylerden arındırma amaçlı geçmişten günümüze sıklıkla başvurulan yöntemler ağda, tıraş, tüy dökücü krem, epilasyon cihazları ve cımbız kullanımı olmaktadır. Son yıllarda özellikle lazer teknolojisinin medikal estetikte ve birçok diğer tıp alanında kullanımının yaygın ve güvenilir hale gelmesiyle dermatolojik yani cildi ilgilendiren bir işlem olan epilasyon alanında da kullanımı sıklaşmıştır. Lazer epilasyon uygulamasında kişinin kıl köküne ısı ve ışık enerjisi ile etki edilerek kıl köklerinin yok edilmesi ve böylelikle daha az kıllanma ve uzun süreli kılsızlık durumu hedeflenmektedir.

Lazer epilasyon uygulamasında hangi cihazlar kullanılır?

Lazer epilasyon uygulamasının uygulamayı yaptıranlar açısından konforlu, acısız, ağrısız hale getirilmesi ve beraberinde alınan sonuçların olabilecek en verimli düzeye çıkarılması için farklı çalışma prensiplerine sahip cihazlar geliştirilmeye devam etmektedir. Lazer epilasyon uygulamasını gerçekleştirenlere de pratiklik ve kullanım kolaylığı sağlamayı hedefleyen farklı lazer cihazları, farklı cilt ve kıl renklerine, tiplerine sahip kişilerin yapısal özelliklerine uyumlu olmayı hedeflemektedir.
Soprano XL Diode Lazer: Ütüleme epilasyon adıyla da bilinen Soprano Diode lazer, açık veya koyu tüm cilt renklerine ve farklı kıl tiplerine uygun olma amacıyla geliştirilmiş bir cihazdır.
Buz Lazer: Açık veya koyu tüm cilt renklerine ve farklı kıl tiplerine uygun olmasının yanı sıra uygulamaya ismini verdiği şekilde soğutma amaçlı – buz teknolojisinin kullanımıyla lazer epilasyon işlemini acısız ve ağrısız hale getiren ve etki alanı geniş olduğu için seans sayısını azaltma amacıyla geliştirilmiş bir cihazdır.
Lutronic Lazer: Alexandrite ve Nd: YAG lazer teknolojilerini birlikte barındırarak çift dalga boyuna sahip olduğu için tüm cilt tiplerine uygun ve hızlı sonuç sunma amaçlı geliştirilmiş bir cihazdır.
Alexandrite Lazer: Koyu renk cilt tipine sahip kişilerde cilde zarar verme riski bulunduğu için kullanımı tercih edilmeyen ancak açık renk cilt tonu üzerinde koyu ve kalın kıl tipine sahip kişilerde kullanımı olumlu sonuçlar veren bir lazer cihazıdır.

Lazer epilasyon uygulaması nerelere yapılabilir?

Lazer epilasyon uygulaması vücudun hemen hemen her bölgesine yapılabilmektedir. Kadınlarda kıllanma ve tüylenmelerin sıklıkla görüldüğü koltuk altı, kasık bölgesi, kollar ve bacaklar; erkeklerde ise kıllanmanın daha yoğun olduğu göğüs, omuz ve sırt bölgeleri uygulamaya yönelik en çok başvurulan alanlar olmaktadır.

Lazer epilasyon uygulaması nasıl yapılır?

Lazer epilasyon uygulamasının kişinin yapısal özelliklerine ve sağlık koşullarına uygun bulunması durumunda uygulamanın hangi bölgelere yapılacağına ve en önemlisi kişinin cilt ve kıl rengine; kıllarının ince veya kalın olmak üzere tipine göre uygun cihaz seçiminin yapılmasına ilişkin uygulama prosedürü belirlenmektedir.
İşleme başlamadan önce kılların ve tüylerin uzunluğunun tıraş sonrası 2-3 günlük bir boyutta olması gerekmekte ve kişinin cildi, lazer epilasyon uygulamasının gerçekleştirilmesine uygun şekilde hijyenik hale getirilmektedir.
Lazer cihazlarında bulunan soğutma sistemlerinin kullanımı ile uygulamada lokal anesteziye gerek kalmaksızın acısız ve ağrısız bir uygulama sağlanması amaçlanmaktadır.
Belirlenmiş uygulama prosedürüne göre, seçilmiş lazer cihazı ile uygun atım, akım, dalga boyu vb. gibi ayarlar sistemden seçilerek istenmeyen kıllanmaların ve tüylenmelerin bulunduğu alanlar üzerinden lazer epilasyon başlığı ile geçiş yapılmaktadır.
Lazer epilasyon uygulamasının tamamlanması seçilen cihaza ve kişinin yapısal özelliklerine bağlı olarak ortalama 30 – 45 dakika sürmekte ve uygulama sonrası hasta gündelik hayatına doğrudan geri dönebilmektedir.
Uygulama sonrası bakım önerileri hastaya aktarılmakta ve uygulama planına göre belirleneceği şekilde lazer epilasyon uygulamasında 4 – 6 hafta arayla yapılacak 4 – 8 seans yeterli görülmektedir.

Lazer epilasyon uygulaması riskli midir?

Lazer epilasyon uygulamasının her ne kadar estetik kaygılar ve hedefler doğrultusunda gerçekleştiriliyor olursa olsun insan vücuduna yapılan tıbbi bir müdahale olduğu unutulmamalıdır. Uygulamalarda kullanılan araçların ve malzemelerin sağlığa olumsuz etki oluşturmayacak şekilde güvenilir olması, uygulamanın uygun hijyenik koşullara sahip bir ortamda ve mutlaka bu alanda uzman bir doktor gözetiminde gerçekleştirilmesi riskleri en aza indirme konusunda ciddi bir öneme sahip olmaktadır.

Lazer epilasyon uygulamasının fiyat bilgisi nedir?

Lazer epilasyon uygulamasının fiyat bilgisi internet sitesi üzerinden verilememektedir. İnternet sitemizde verilen bilgiler uygulamalara ilişkin temel noktalara değinmeye ve tedavi yöntemlerine ilişkin hastaları genel kapsamda bilgilendirmeye yöneliktir. İnternet sitesi üzerinden bilgi edinen kişiler başvurmayı düşündükleri uygulama hakkında daha detaylı bilgi almak için bize 0 (432) 212 12 40 numaralı telefondan ulaşabilirler.