Ameliyatsız Yüz Gençleştirme

Ameliyatsız Yüz Gençleştirme 2017-09-29T19:53:39+00:00

Ameliyatsız Yüz Gençleştirme (Örümcek Ağı) uygulaması nedir?

Ameliyatsız Yüz Gençleştirme uygulaması, zamanla ciltte elastin ve kolajen sentezinin azalmasıyla oluşan kırışıklıkları ve sarkmaları cerrahi hiçbir kesi olmaksızın toparlamayı hedefleyen bir medikal estetik yöntemidir. Ameliyatsız Yüz Gençleştirme (Örümcek Ağı) uygulamasının dolgu gibi diğer medikal estetik yöntemlerinden en belirgin farkı uygulamada kullanılan organik iplerin yerleştirildikleri alanlarda toparlanmayı kişinin kendi olumlu cilt faaliyetlerini harekete geçirerek sağlamasıdır. Ameliyatsız Yüz Gençleştirme uygulaması, Örümcek Ağı, Altın İp, İp Askı, Organik İplerle Yüz Germe gibi isimlerle de bilinmektedir.

Kaş Kaldırma uygulaması nedir?

Kaş Kaldırma uygulaması özellikle alın bölgesinin gerginliğini yitirmesi ile düşük bir görünüm almış kaşları şekillendirmeyi ve kişiye istenilen kaş ifadesini sağlamayı amaçlayan medikal estetik yöntemidir. Kaş Kaldırma uygulaması Ameliyatsız Yüz Gençleştirme uygulaması ile aynı mantık doğrultusunda uygulanmakta ve farklı tipte ve boyutta organik ipler ile alın ve saç çizgisi bölgelerine yapılan iple germe uygulamaları ile sağlanmaktadır.

Yüz Askılama nedir?

Yüz Askılama uygulaması, ciltte daha kapsamlı bir toparlanmaya ihtiyaç duyan hastalarda Ameliyatsız Yüz Gençleştirme uygulamasının toplama ve kaldırma gücü daha yüksek tipte iplerle, farklı bölgelere farklı miktarlarda yerleştirme planlaması yapılarak gerçekleştirilmesidir. Yüz Askılama uygulamasında daha güçlü iplerin cilt altına birbirini destekler nitelikte yerleştirilmesi ile yüz şekli gıdıyı da kapsayacak şekilde bir bütün olarak toparlanabilmektedir.

Ameliyatsız Yüz Gençleştirme uygulamasında kullanılan ipin özellikleri nedir?

Ameliyatsız Yüz Gençleştirme uygulamasında kullanılan ipler tıpkı Dolgu uygulamasında kullanılan hyalüronik asit gibi insan vücudu ile tümüyle uyumlu bir malzeme olup tıpta güvenle kullanılan organik iplerdir. Kısa, orta, uzun; düz, tırtıklı, burgulu; ince ve kalın gibi farklı niteliklere sahip olan organik ipler farklı işlevler üstlenerek yerleştirildikleri bölgelerde toparlama etkisi sağlamaktadır. Organik iplerin vücutta gerçekleştirdikleri en önemli işlev ise insan vücuduna uyumlu olmakla birlikte yerleştirildikleri bölgelerde sağlıklı ve yenileyici hücre faaliyetlerini tetiklemeleridir. Kapsamlı bir Ameliyatsız Yüz Gençleştirme uygulamasında ortalama 100 – 300 arası ip kullanılmaktadır.

Ameliyatsız Yüz Gençleştirme uygulamasının etkisi ne kadar sürer?

Ameliyatsız Yüz Gençleştirme uygulamasında kullanılan organik ipler vücut tarafından ortalama 6 – 8 ay içerisinde bütünüyle emilmekte ve ortadan kalkmaktadır. Uygulamada kullanılan organik ipler vücut tarafından emildikten sonra bile uygulamanın etkisi tamamen ortadan kalkmamakta, iplerin başlatmış olduğu yenilenme cildin genel yapısını onarmış olduğu için gençlik etkisi 1 – 1,5 yıl kadar devam etmektedir. Ameliyatsız Yüz Gençleştirme uygulaması ile yapılan organik iplerle germe işlemi istenilen olumlu etkiler ortadan kalktığında tekrarlanabilmekte ve etkilerin devamlılığı yeniden kazanılabilmektedir.

Ameliyatsız Yüz Gençleştirme uygulaması nasıl yapılır?

İlk aşamada doktor hastayı muayene etmekte ve hastanın isteklerini ve beklentilerini öğrenmektedir.
Hastanın isteklerine ve beklentilerine göre en uygun tedavi yöntemleri alternatif olarak sunulmaktadır.
Ameliyatsız Yüz Gençleştirme uygulamasının kişinin yapısal özelliklerine ve sağlık koşullarına uygun bulunması durumunda doktor uygulamanın hangi bölgelere uygulanacağına ve uygulamada kullanılacak iplerin tiplerine ve sayısına ilişkin uygulama prosedürünü belirlemektedir.
İşleme başlamadan önce hastanın cildi, Ameliyatsız Yüz Gençleştirme uygulamasının gerçekleştirilmesine uygun şekilde hijyenik hale getirilmektedir.
Hasta tarafından talep edilmesi durumunda lokal anestezi etkisine sahip kremlerden faydalanılarak enjeksiyon işleminin acısız gerçekleşmesi mümkün hale getirilebilmektedir. Lokal anestezi yoluyla cildi uyuşturma yaklaşık 20 dakika sürmektedir.
Belirlenmiş uygulama prosedürüne göre, ipler doktor tarafından istenilen toparlanmayı, gergin görünümü ve kaldırma etkisini oluşturacak şekilde cilt altına mikro iğne vasıtasıyla yerleştirilmektedir.
Enjeksiyon sonrası iğne girişi olan alanlarda oluşabilecek hafif kızarıklık, şişlik ve morluklar normaldir, ancak belirtilerin önüne geçme amacıyla buz – soğuk uygulaması etkili olabilmektedir.
Ameliyatsız Yüz Gençleştirme uygulamasının tamamlanması ortalama 1 saat sürmekte ve uygulama sonrası hasta gündelik hayatına doğrudan geri dönebilmektedir.

Ameliyatsız Yüz Gençleştirme uygulaması riskli midir?

Medikal estetik alanında gerçekleştirilen uygulamalar her ne kadar estetik kaygılar ve hedefler doğrultusunda gerçekleştiriliyor olursa olsun insan vücuduna yapılan tıbbi müdahaleler olduğu unutulmamalıdır. Uygulamalarda kullanılan araçların ve malzemelerin sağlığa olumsuz etki oluşturmayacak şekilde güvenilir olması, uygulamanın uygun hijyenik koşullara sahip bir ortamda ve mutlaka bu alanda uzman bir doktor gözetiminde gerçekleştirilmesi riskleri en aza indirme konusunda ciddi bir öneme sahip olmaktadır.

Ameliyatsız Yüz Gençleştirme uygulamasının fiyat bilgisi nedir?

Ameliyatsız Yüz Gençleştirme uygulamasının fiyat bilgisi internet sitesi üzerinden verilememektedir. İnternet sitemizde verilen bilgiler uygulamalara ilişkin temel noktalara değinmeye ve tedavi yöntemlerine ilişkin hastaları genel kapsamda bilgilendirmeye yöneliktir. İnternet sitesi üzerinden bilgi edinen kişiler başvurmayı düşündükleri uygulama hakkında daha detaylı bilgi almak için bize 0 (432) 212 12 40 numaralı telefondan ulaşabilirler.