Dermapen 2017-08-23T21:52:20+00:00

Dermapen Uygulaması Hakkında Bilmek İstedikleriniz

Dermapen uygulaması nedir?

Dermapen uygulaması, FDA onayına ve ödülüne sahip bir teknoloji sunan Dermapen cihazı ile gerçekleştirilen bir medikal estetik yöntemidir. Dermapen uygulamasında amaç, zamanın etkisiyle kaçınılmaz bir şekilde onarım ve yenileme yetenekleri azalan cilt dokusuna dışarıdan bir uyarı yaratarak yapısal işleyişinin olumlu işlevlerini harekete geçirmektir. Dermapen uygulamasında yeni damarsal gelişme ve hücre yenilenmesi oluşturma ve cilde elastikiyet ve nem sağlayan temel mekanizmalar olan elastin ve kolajen sentezlerini harekete geçirme amaçlı olarak gözle görülmeyecek kadar küçük binlerce berelenme oluşturulmaktadır. Kasıtlı olarak berelenme sağlanan cilt alanları vücudun doğal iyileştirme sürecinin devreye girmesiyle cilt problemlerinin de giderilmesini sağlamaktadır.

Dermapen uygulamasının etkisi ne kadar sürer?

Dermapen uygulamasının etkisi uygulama sonrası başlamakta ve 1,5 ay içerisinde uygulama ile sağlanan onarım ve yenilenme etkisi belirgin sonuçlarını göstererek üçüncü ayda en üst seviyeye çıkmaktadır. 6 ay sonra uygulamanın ciltte uyandırdığı yeniden yapılanma etkisini yitirmektedir. Dermapen uygulaması ile yapılan cilt yenileme amaçlı doku berelenmesi istenilen olumlu etkiler ortadan kalktığında tekrarlanabilmekte ve etkilerin devamlılığı yeniden kazanılabilmektedir.

Dermapen uygulaması nerelere yapılabilir?

Dermapen uygulamasının sağladığı yenilenme ve onarım etkisi ciltte yer alan kırışıklıkların, lekelerin, çatlakların, akne izlerinin giderilmesine yönelik tedavilerde etkili sonuçlar vermektedir. Amaçlanan tedaviye bağlı olarak Dermapen leke, akne, çatlak, selülit gibi cilt problemlerinin var olduğu birçok bölgeye uygulanabilmekte yüz, el, boyun bölgeleri ve bacaklar uygulamanın sıklıkla gerçekleştirildiği alanlar olmaktadır.

Dermapen uygulaması nasıl yapılır?

İlk aşamada doktor hastayı muayene etmekte ve hastanın isteklerini ve beklentilerini öğrenmektedir.
Hastanın isteklerine ve beklentilerine göre en uygun tedavi yöntemleri alternatif olarak sunulmaktadır.
Dermapen uygulamasının kişinin yapısal özelliklerine ve sağlık koşullarına uygun bulunması durumunda doktor uygulamanın hangi bölgelere, kaç seans uygulanacağına ilişkin uygulama prosedürünü belirlemektedir.
İşleme başlamadan önce hastanın cildi, Dermapen uygulamasının gerçekleştirilmesine uygun şekilde hijyenik hale getirilmektedir.
Hasta tarafından talep edilmesi durumunda lokal anestezi etkisine sahip kremlerden faydalanılarak Dermapen uygulamasının acısız gerçekleşmesi mümkün hale getirilebilmektedir. Lokal anestezi yoluyla cildi uyuşturma yaklaşık 20 dakika sürmektedir.
Belirlenmiş uygulama prosedürüne göre, Dermapen cihazında kullanılacak olan mikro boyutlu (0.5 – 2.5 mm arasında) iğnelerin seçimi yapılarak, etki edilmek istenen alanların üzerinden geçiş yapılmaktadır.
Dermapen uygulaması sonrası iğne girişi olan alanlarda oluşabilecek hafif kızarıklık, şişlik ve morluklar normaldir, ancak belirtilerin önüne geçme amacıyla buz – soğuk uygulaması etkili olabilmektedir.
Dermapen uygulamasının tamamlanması 45 dakika – 1 saat arasında sürmekte ve uygulama sonrası hasta gündelik hayatına doğrudan geri dönebilmektedir.
Uygulama sonrası bakım önerileri hastaya aktarılmakta ve tedavi planına göre belirleneceği şekilde Dermapen uygulamasında 2 – 3 hafta arayla yapılacak 4 – 6 seans yeterli görülmektedir.

Dermapen uygulaması riskli midir?

Medikal estetik alanında gerçekleştirilen uygulamalar her ne kadar estetik kaygılar ve hedefler doğrultusunda gerçekleştiriliyor olursa olsun insan vücuduna yapılan tıbbi müdahaleler olduğu unutulmamalıdır. Uygulamalarda kullanılan araçların ve malzemelerin sağlığa olumsuz etki oluşturmayacak şekilde güvenilir olması, uygulamanın uygun hijyenik koşullara sahip bir ortamda ve mutlaka bu alanda uzman bir doktor gözetiminde gerçekleştirilmesi riskleri en aza indirme konusunda ciddi bir öneme sahip olmaktadır.

Dermapen uygulamasının fiyat bilgisi nedir?

Dermapen uygulamasının fiyat bilgisi internet sitesi üzerinden verilememektedir. İnternet sitemizde verilen bilgiler uygulamalara ilişkin temel noktalara değinmeye ve tedavi yöntemlerine ilişkin hastaları genel kapsamda bilgilendirmeye yöneliktir. İnternet sitesi üzerinden bilgi edinen kişiler başvurmayı düşündükleri uygulama hakkında daha detaylı bilgi almak için bize 0 (432) 212 12 40 numaralı telefondan ulaşabilirler.