Mezoterapi 2017-08-23T21:54:42+00:00

Mezoterapi Uygulaması Hakkında Bilmek İstedikleriniz

Mezoterapi uygulaması nedir?

Mezoterapi uygulaması, cildin iç onarım mekanizmaları olan elastin ve kolajen sentezlerinde zamanın etkisiyle yaşanan yetersizliklere bağlı ortaya çıkan olumsuz belirtileri, cilt kalitesini arttırarak azaltmayı ve gidermeyi hedefleyen bir medikal estetik yöntemidir. Mezoterapi uygulamasında insan cildinin ihtiyaç duyduğu besleyici ve onarıcı içeriklerin ihtiyaç duyulan bölgelere enjeksiyon yoluyla aktarımı amaçlanmaktadır. Cilt kalitesini arttırma yoluyla giderilebilen temel cilt problemleri saç kaybı, cilt lekeleri ve izleri, ciltte parlaklık kaybı, matlık, gözeneklerde büyüme, ciltte elastikiyet kaybına bağlı çatlak ve selülit oluşumları, kırışıklıklar ve sarkmalar olmaktadır. Mezoterapi, Mezolifting ismiyle de bilinmektedir. Mezoterapi uygulamasından ağrı tedavisi ve bölgesel incelme amaçlı olarak da fayda elde edilmektedir.

Ağrı Mezoterapisi nedir?

Mezoterapi uygulaması sıklıkla cilt problemlerine yönelik kullanılmakla birlikte, kas ve kemik sistemini ilgilendiren ağrıların tedavisi konusunda da olumlu katkıları fark edilmiş olan bir yöntemdir. Ağrı Mezoterapisi, standart Mezoterapi uygulaması ile aynı teknik ile gerçekleştirilmekte ve Mezoterapi içeriği problemli cilt alanlarına yapılan enjeksiyon uygulamalarına benzer şekilde ağrılı alanlara aktarılmaktadır.

Mezoterapi ile Bölgesel İncelme nedir?

Mezoterapi ile Bölgesel İncelme, sağlıklı beslenmeye yönelik bir diyete ve düzenli egzersize rağmen yapısal olarak vücudun belirli bölgelerinde yerleşmiş olan yağ dokularının giderilemediği durumlarda başvurulan bir medikal estetik yöntemi olmaktadır. Mezoterapi ile Bölgesel İncelme uygulamasında amaç, enjeksiyon yoluyla yağ birikimi olan alanlara yağ yakımını hızlandırıcı ve kolaylaştırıcı içeriğin dışarıdan sağlanması olmaktadır. Bölgesel İncelme uygulamasının sıklıkla uygulandığı bölgeler yağ hücrelerinin birikme eğilimi gösterdiği karın, bel, kalça ve basen bölgeleridir.

Mezoterapi uygulamasında nasıl bir içerik kullanılır?

Mezoterapi uygulamasında kullanılan içerik laboratuvar ortamında elde edilmekte ve insan vücuduna yabancı olmayan aminoasitleri, vitaminleri, mineralleri ve dolgu uygulamasında da kullanılan hyalüronik asiti kapsamaktadır. Mezoterapi uygulamasıyla enjeksiyonu sağlanan içerik zamanın etkisiyle faaliyeti azalan cildin iç onarım mekanizmalarını tetikleyici ve güçlendirici bir destek sağlamaktadır. İnsan vücuduna yabancı olmayan destekleyici Mezoterapi içeriği, insan vücuduna herhangi bir zarar vermeden problemli alanlarda doğal işleyişin harekete geçmesini sağlamaktadır.

Mezoterapi uygulamasının etkisi ne kadar sürer?

Mezoterapi uygulamasının etkisi uygulama sonrası başlamakta ve zaman içerisinde hücrelerdeki onarım ve iyileştirici etki ile artış göstermektedir. Mezoterapi içeriği vücut tarafından doğal bir şekilde emildiği için, uygulamanın olumlu etkileri aktarılan içerik kişinin vücudunda faaliyetini yitirene kadar devam etmektedir. Mezoterapi yoluyla aktarılan içeriğin vücut içerisindeki etkisi ortalama 1 – 2 sene devam etmektedir. Uygulama ile yapılan Mezoterapi enjeksiyonu istenilen olumlu etkiler ortadan kalktığında tekrarlanabilmekte ve etkilerin devamlılığı yeniden kazanılabilmektedir.

Mezoterapi uygulaması nerelere yapılabilir?

İnsan vücuduna uyumlu destek içerik ile gerçekleştirildiği için Mezoterapi uygulaması saç derisi de dahil olmak üzere tüm vücutta problemli cilt alanlarının hemen hemen hepsine uygulanabilmektedir. Uygulamanın sıklıkla gerçekleştirildiği alanlar, yüz-boyun-dekolte bölgesi ve ayrıca bacaklar, kollar ve eller olmaktadır.

Mezoterapi uygulaması nasıl yapılır?

İlk aşamada doktor hastayı muayene etmekte ve hastanın isteklerini ve beklentilerini öğrenmektedir.
Hastanın isteklerine ve beklentilerine göre en uygun tedavi yöntemleri alternatif olarak sunulmaktadır.
Mezoterapi uygulamasının kişinin yapısal özelliklerine ve sağlık koşullarına uygun bulunması durumunda doktor uygulamanın hangi bölgelere, ne ölçüde uygulanacağına ilişkin uygulama prosedürünü belirlemektedir.
İşleme başlamadan önce hastanın cildi, Mezoterapi uygulamasının gerçekleştirilmesine uygun şekilde hijyenik hale getirilmektedir.
Hasta tarafından talep edilmesi durumunda lokal anestezi etkisine sahip kremlerden faydalanılarak enjeksiyon işleminin acısız gerçekleşmesi mümkün hale getirilebilmektedir. Lokal anestezi yoluyla cildi uyuşturma yaklaşık 20 dakika sürmektedir.
Belirlenmiş uygulama prosedürüne göre, doktor tarafından gereken ölçüde Mezoterapi içeriğinin aktarımı ilgili alanlara ince uçlu iğne (1 – 3 mm) vasıtasıyla sağlanmaktadır.
Enjeksiyon sonrası iğne girişi olan alanlarda oluşabilecek hafif kızarıklık, şişlik ve morluklar normaldir, ancak belirtilerin önüne geçme amacıyla buz – soğuk uygulaması etkili olabilmektedir.
Mezoterapi uygulamasının tamamlanması yaklaşık 30 dakika sürmekte ve uygulama sonrası hasta gündelik hayatına doğrudan geri dönebilmektedir.
Uygulama sonrası bakım önerileri hastaya aktarılmakta ve tedavi planına göre belirleneceği şekilde Mezoterapi uygulamasında 2 hafta arayla yapılacak 10 – 15 seans yeterli görülmektedir.

Mezoterapi uygulaması riskli midir?

Medikal estetik alanında gerçekleştirilen uygulamalar her ne kadar estetik kaygılar ve hedefler doğrultusunda gerçekleştiriliyor olursa olsun insan vücuduna yapılan tıbbi müdahaleler olduğu unutulmamalıdır. Uygulamalarda kullanılan araçların ve malzemelerin sağlığa olumsuz etki oluşturmayacak şekilde güvenilir olması, uygulamanın uygun hijyenik koşullara sahip bir ortamda ve mutlaka bu alanda uzman bir doktor gözetiminde gerçekleştirilmesi riskleri en aza indirme konusunda ciddi bir öneme sahip olmaktadır.

Mezoterapi uygulamasının fiyat bilgisi nedir?

Mezoterapi uygulamasının fiyat bilgisi internet sitesi üzerinden verilememektedir. İnternet sitemizde verilen bilgiler uygulamalara ilişkin temel noktalara değinmeye ve tedavi yöntemlerine ilişkin hastaları genel kapsamda bilgilendirmeye yöneliktir. İnternet sitesi üzerinden bilgi edinen kişiler başvurmayı düşündükleri uygulama hakkında daha detaylı bilgi almak için bize 0 (432) 212 12 40 numaralı telefondan ulaşabilirler.